Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.
Na ZŠ T. G. Masaryka mají žáci nové hřiště16. ledna 2019 13:16 / Autor: Jan Bohdal

Od poloviny listopadu mohou děti ZŠ T. G. Masaryka využívat nové dětské hřiště, které zhotovila firma Hřiště pod květinou. Na terasy školního pozemku byl instalován domeček se sítí a pískovištěm, dvě čtyřmetrové skluzavky, propojené hrazdy a balanční špalky. Je to poprvé v historii školy, kdy mají děti k dispozici herní prvky tohoto typu. Všechny atrakce jsou zhotovené z akátového dřeva a splňují požadavek na dlouhodobé využívání. Další herní prvky budou na hřiště dodávány postupně, a to podle schválené studie. Na jaře budou upraveny i terénní nerovnosti a plocha se oseje trávou.
K hřišti byly zároveň na pozemek školy rozmístěny celkem čtyři odpadkové koše, aby současné nevyhovující nahradily ty, které splňují strategii školy na třídění odpadu.
Touto akcí byla splněna první etapa z celkových úprav všech ploch školy, které mají za cíl zajistit větší bezpečnost dětem a zároveň vylepšit podmínky k jejich vzdělávání.
V současnosti se zpracovává studie na přesun parkoviště ze dvora školy na asfaltový povrch v jižní části pozemku, aby se uvolnil prostor k volnočasovým aktivitám.

Zdroj: Město Český Krumlov