Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.
Účastníci Kurzu animovaného filmu v Boudě představí svá videa široké veřejnosti [TISKOVÁ ZPRÁVA]13. února 2019 18:49 / Autor: Monitor - redakce

V listopadu loňského roku se v NZDM Bouda v Českém Krumlově uskutečnil tradiční Kurz animovaného filmu pro děti a mládež. Premiéra filmů, které z kurzu vzešly, proběhne v pátek 22. února od 18 hodin v divadelním klubu Ántré
„O bezplatný kurz je každoročně velký zájem a ani devátý ročník nebyl výjimkou. Měli jsme 26 účastníků, kteří si vyzkoušeli různé animační techniky – od flipbooků až po tvorbu 3D animací v profesionální počítačovém softwaru,“popisuje koordinátor projektu Jiří Muk.
V Boudě dle jeho slov panovala ideální tvůrčí atmosféra. „Jelikož se lektoři nemuseli věnovat tolika účastníkům naráz, mohli si dovolit vyučovat animaci mnohem více do hloubky. Mimo samotné animování se zaměřili i na tvorbu příběhů, dynamiku pohybu, rozlišování jednotlivých technik animace a porozumění technice a animačním programům,“dodává.
Veřejná projekce je každoročně milou tečkou za projektem, který má za sebou již devět ročníků a určitě bude pokračovat i dál.
Vstupné na projekci bude dobrovolné. Samotný kurz byl zdarma díky podpoře MŠMT ČR, MK ČR a města Český Krumlov.