Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.
Fotosoutěž „Moje Kaplicko“ chce posílit vztah k regionu [TISKOVÁ ZPRÁVA]10. dubna 2019 10:39 / Autor: Monitor - redakce

Místní akční skupina Pomalší vyhlašuje druhý ročník fotosoutěže, který letos nese název „Moje Kaplicko“. Je určena všem zájemcům z regionu Kaplicka, dělí se na kategorie podle věku (1. žáci ZŠ, 2. mládež a dospělí) a podle použitého zařízení (mobil nebo fotoaparát). Uzávěrka pro zaslání soutěžních snímků je 30. září 2019.
„Loňský první ročník soutěže, s tématem Podzim na Kaplicku, se velmi vydařil, žáci i dospělí posílali krásné fotky z našeho území. Tak bychom to rádi udrželi jako tradici, která přiměje lidi všímat si zajímavých míst, fotograficky je ztvárnit a zviditelnit“, říká k motivaci pořádání soutěže ředitelka MAS Pomalší Eva Tarabová.
Fotosoutěž probíhá v rámci projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území ORP Kaplice – MAP II“, který pomáhá propojovat školy a organizace zabývající se vzděláváním právě na Kaplicku. Podtitul soutěže zvolili organizátoři „Která místa z Kaplicka chci ukázat světu?“ a její výsledky vyhlásí na konferenci 22. listopadu 2019 v Kaplici.
„Přihlášení do soutěže je opravdu jednoduché – stačí se dívat na pěkná místa kolem sebe, fotit je a pak nám zaslat maximálně tři snímky s popisky na mail info@maspomalsi.cz nebo přes Úschovnu. Nakonec jen uvést svoji kategorii a kontaktní údaje a těšit se na výsledky“, upřesňuje k průběhu soutěže koordinátor vzdělávacích aktivit projektu Martin Střelec a doplňuje: „Fotografie ohodnotí porota složená z místních profesionálních fotografů. První tři místa z každé kategorie budou odměněna fotodárkem s vlastním snímkem a věcnými cenami.“