Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.
Studenti SUPŠ sv. Anežky České točili videa v profesionálním filmovém studiu Trnavské univerzity [TISKOVÁ ZPRÁVA]27. května 2019 13:23 / Autor: Monitor - redakce

Ve dnech 6. až 10. května 2019 se vypravili studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově na Slovensko. Jednalo se o poslední výjezd do zahraničí v rámci projektu Filmmaking Journey: From scratch to screenspadajícího do programu Erasmus+, na kterém se krumlovská Anežka podílí od září 2017. Společně s vrstevníky ze španělské, portugalské, řecké a slovenské partnerské školy se setkání zúčastnilo sedm studentů z oborů Fotografie a média a Grafický design.
Aktivity proběhly na dvou místech: první dva dny účastníci strávili v profesionálním filmovém studiu Trnavské univerzity v Trnavě. „Místní pedagogové poskytli studentům plnohodnotnou asistenci při zakončovacích pracích na krátkých videích, které jsou hlavním výstupem projektu. Další činností bylo natáčení video rozhovorů a talk show týkající se projektu, jeho cílů, aktivit a výstupů,“popisuje Jan Rotrekl ze SUPŠ sv. Anežky České.
Poté se účastníci přesunuli do Svidníku, kde sídlí slovenská partnerská škola. V místním kulturním domě instalovali foto výstavu zajištěnou českou školou a dokumentující dosavadní průběh projektu. Na stejném místě také pro veřejnost proběhla projekce všech projektových výstupů – jak samotná krátká videa na téma mediální gramotnost, tak i ostatní videa a videomateriál vytvořený v Trnavě.
Výjezd navázal na předchozí projektové setkání, které proběhlo v březnu a jehož organizátorem a hostitelem byla SUPŠ sv. Anežky České. Hlavní náplní pracovního týdne bylo vedle dvou tematických přednášek vytváření propagačního materiálu k výše zmíněným krátkým videím. Hosté z partnerských škol ocenili jak samotné organizační zajištění setkání, tak i technické vybavení hostitelské školy.