Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.
Studentky Gymnázia Český Krumlov zabodovaly na národním kole Lesnické soutěže YPEF [TISKOVÁ ZPRÁVA]27. června 2019 17:36 / Autor: Monitor - redakce

Trojice studentek Gymnázia Český Krumlov – Anna Mičanová, Karolína Míčková a Jolana Hurná – zaznamenala velký úspěch na národním kole Lesnické soutěže YPER, které se konalo v Kostelci nad Černými lesy. Ve své kategorii (do 9. třídy) dívky z 2.S skončily na třetím místě.
Soutěž YPEF na národní úrovni zahrnuje studium stostránkového textu o evropských lesích v angličtině, sestavení prezentace na téma Forest and Water (opět v angličtině) a přípravu na praktickou část, ve které jen zlomek představuje poznávání rostlin a živočichů. Mimo jiné se při ní očekává, že soutěžící budou schopni rozeznat paroží jelena siky, penisovou kost jezevce, hlavu harvestoru i takzvaný S-hák sloužící ke zpomalení vysychání poraženého kmene.
„Do Kostelce nad Černými lesy dívky odjížděly s představou, že vzhledem k obrovské konkurenci nejlepších týmů z ostatních regionů ČR nemají valnou šanci na úspěch. Ještě ve vlaku nervózně studovaly kartičky s živočichy a pilovaly prezentaci,“líčí Václava Šnokhousová z Gymnázia Český Krumlov. Na soutěži každopádně zazářily, především pak v prezentaci, kde ze všech zúčastněných (mladších i starších) získaly nejvyšší počet bodů. Mluvily přirozenou angličtinou a tematicky se velmi odlišily od ostatních. 
„Studentky se do soutěže ponořily naplno, byly skvěle připravené, a proto se mohou radovat z úspěchu, který se nebojíme označit za fenomenální. Úžasná práce, za celou školu mohu říct, že jsme pyšní,“dodává ředitelka gymnázia Hana Bůžková.