Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.
Na Lipně budou soutěžit nejlepší čeští dálkoví plavci a příchozí veřejnost [TISKOVÁ ZPRÁVA]23. července 2019 05:56 / Autor: Monitor - redakce

Nejlepší plavci ČR a také příchozí veřejnost změří své síly již ve 15. ročníku Mezinárodního závodu v dálkovém plavání, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání. Do Dolní Vltavice se sjedou účastníci světového a evropského poháru, přemožitelé kanálu La Manche a další špičkoví plavci z ČR, a také široká veřejnost, která tak má možnost prověřit své plavecké dovednosti.
Závod bude mít rozhodně co nabídnout, protože se v něm utkají nejen přemožitelé slavného Kanálu, ale i  bazénoví mistři republiky. Závodů se zúčastní kompletní reprezentační družstvo ČR. Ozdobou bude účast Matěje Kozubka, který se před týdnem vrátil z Mistrovství světa v dálkovém plavání konaném jihokorejském Yeosu a obsadil na trati 5 km krásné 4. místo.Pro juniorskou reprezentaci ČR bude jistě závod výbornou příležitostí prověřit svou sportovní formu před nastávajícím Mistrovstvím Evropy juniorů konaném ve dnech 2.- 4.8.2019 v Radčicích.
Českokrumlovští a Lipenští vodní záchranáři ve spolupráci s obcí Černá v Pošumaví a společností Pro-Sport ČKpřipravili na sobotu 27. a neděli 28.7. 2019 v Dolní Vltavici již tradiční akci určenou pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 m do 10 km. Předpokládaná účast je až 300 plavců v obou dnech.
V  sobotním odpoledním doprovodném programu je možné si aktivně vyzkoušet jízdu na  seakajaku, dovednosti poskytnutí první pomoci a mnoho dalšího. Diváci se také mohou těšit na ukázku výcviku mladých vodních záchranářů.  Sobotní večer pak obohatí hudební produkce.
Registrace závodníků na sobotní závod je od 12.00 do 13.00 hod, se startem mládežnických kategorií v 14.00 hod a registrace závodníků na nedělní závod je do 9.00 hod se startem v 9.20 hod. 
Závod se plave o pohár starostky Černé v Pošumaví, pohár Lipenského vodního záchranáře.
K uskutečnění aktivity přispěla finanční podpora   Jihočeského kraje pro podporu sportu, Nadace ČEZ, Vojenských lesů a statků, Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra a materiálová podpora obce Černá v Pošumaví a dalších partnerů.
Více info na www.zachranari.com