Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.
Na Lipně soutěžili nejlepší čeští dálkoví plavci o pohár starostky obce Černé v Pošumaví a pohár Lipenského vodního záchranáře29. července 2019 19:33 / Autor: Monitor - redakce

Nejlepší čeští dálkoví plavci ČR změřili své síly v 15. ročníku Mezinárodního plaveckého závodu, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání. Do Dolní Vltavice se sjeli plavci napříč všemi kategoriemi od nejmladších žáků až po plavecké veterány, tzv. masters, a také široká veřejnost, která tak měla možnost prověřit své plavecké dovednosti.
Českokrumlovští a Lipenští vodní záchranáři ve spolupráci s obcí Černá v Pošumaví a společností Pro-Sport ČK připravili na sobotu 27. 7. a neděli 28. 7. 2019 v Dolní Vltavici již tradiční akci určenou pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 m do 10 km. Účastnilo se až 280 plavců v obou dnech.
V sobotním odpoledním doprovodném programu bylo možné si aktivně vyzkoušet jízdu na seakajaku, padleboardu, dovednosti poskytnutí 1. pomoci a mnoho dalšího ze záchranářské praxe. Závod nejen svou tradicí, ale i skvělou organizací láká stále více partnerů z oblasti sportu, a tak si mohli všichni účastníci i návštěvníci nechat poradit u odborníků ze společnosti Delphin Sub, která i letos přivezla na Lipno kolekci plaveckých potřeb navrženou společností Aquasphere ve spolupráci s nejlepším plavcem historie Michaelem Phelpsem.
Závodníci, fanoušci a náhodní turisté mohli zhlédnout ukázku výcviku mladých vodních záchranářů a záchranářského psa.
Kromě skvělých výsledků ve všech kategoriích na různých distancích, pak získali speciální ocenění i nejlepší závodníci v součtu časů obou disciplin - tedy 5 a 10 km. Nejlepším plavcem byl Kozubek Matěj z Bohemky Brno, který tak získal Pohár starostky obce Černá v Pošumaví součtem časů na 5 km (56:16) a 10 km (1:54:40) , a nejlepší plavkyní se stala Soukupová Pavlína ze Slávie Plzeň no součtem časů na 5 km (1:02:43) a 10 km (2:13:52) jež obdržela Pohár Lipenského vodního záchranáře od ředitele soutěže Milana Bukáčka. Jen pro připomenutí Matěje Kozubka. Ten se před týdnem vrátil z Mistrovství světa v dálkovém plavání konaném jihokorejském Yeosu a obsadil na trati 5 km krásné 4. místo. Pro juniorskou reprezentaci ČR byl závod výbornou příležitostí prověřit svou sportovní formu před nastávajícím Mistrovstvím Evropy juniorů konaném ve dnech 2. - 4. 8. 2019 v Radčicích.
K uskutečnění aktivity přispěla finanční podpora Jihočeského kraje pro podporu sportu, Nadace ČEZ, Vojenských lesů a statků, Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra a materiálová podpora obce Černá v Pošumaví a dalších partnerů.
Více info na www.zachranari.com