Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.
Tábor bez mobilů a uprostřed krásné přírody. Prázdniny v pohybu měly u dětí opět úspěch27. září 2019 17:01 / Autor: Monitor - redakce

Od 11. do 24. srpna se v Čeříně u Rožmitálu na Šumavě na Českokrumlovsku konal tradiční tábor nazvaný Prázdniny v pohybu. Organizovalo ho Centrum pro pomoc dětem a mládeži a celkem se účastnilo 26 dětí převážně z českokrumlovského a českobudějovického regionu
„Prázdniny v pohybu jsou naší nejtradičnější letní aktivitou. Tábor je určen pro samostatné děti ve věku od 7 do 16 let, které chtějí uprostřed hlubokých lesů zažívat dobrodružství při táborových hrách, splout část řeky Vltavy, trávit večery u plápolajícího ohně, usínat pod stanem s bubláním potoka za hlavou. V dnešní době jsou podobné aktivity o to více vzácnější. Musím říct, že účastníci jsou každý rok nadšení a letos tomu nebylo jinak,“ říká ředitel CPDM Vlastimil Kopeček.
Každý ročník je zasvěcen jednomu tématu – letošek byl motivován „zaklínačskými“ příběhy Andrzeje Sapkowského. „Je to vděčné téma, které děti baví, o čemž jsme se přesvědčili už vloni. Rozhodli jsme se proto navázat, a pokud bych to měl zhodnotit… byla to dobrá volba,“ říká hlavní táborový vedoucí Pavel Heller.
Prázdniny v pohybu jsou „pravý“ tábor v přírodě. Dokonce jsou zde zakázány i mobilní telefony. „Možná je to pro některé rodiče stopka, důvod, proč na náš tábor děti neposlat, ale je to jednoznačně krok, za kterým si stojíme,“ zdůrazňuje Pavel Heller.
Součástí tábora je i takzvané Přežití. O co jde? Děti tráví jednu noc ve volné přírodě. Musí si vytvořit provizorní obydlí. „Letos se jim povedly skutečně luxusní přístřešky. Všichni byli moc šikovní a noc venku zvládli. Přežití je jedním z hlavních bodů programu našeho tábora. Za odměnu jsme jim druhý den zorganizovali koncert u ohně se skupinou Sirény,“ říká Pavel Heller.
Nejlepší referencí pro Prázdniny v pohybu je fakt, že se většina dětí každým rokem vrací. A už nyní mohou počítat s příštím ročníkem!