Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.
Den otevřených dveří ZUŠ Velešín proběhne v sobotu 16. listopadu [TISKOVÁ ZPRÁVA]08. října 2019 08:10 / Autor: Monitor - redakce

V sobotu 16. listopadu se od 9 do 11 hodin koná den otevřených dveří Základní umělecké školy Velešín. „Rádi bychom prezentovali všechny aktivity, které provozujeme. Probíhat bude modelová výuka všech předmětů v hudebním a výtvarném oboru a v tanečním kurzu,“říká ředitelka ZUŠ Velešín Marie Procházka Štanglová. Absolutní novinkou je zbrusu nový koncertní sál pro 120 návštěvníků, který má výjimečnou akustiku zejména pro koncerty komorní hudby.
Vybudování sálu, které zabralo celé září, bylo poslední stavební úpravou celé ZUŠ v nové budově na adrese Školní 609. Na rozdíl od ostatních podobně využívaných prostor ve Velešíně má tento sál nejlépe řešené akustické podmínky. „Na základě měření akustiky prostoru bylo zjištěno, že prostor je vhodný nejen pro hudební produkci, ale i pro mluvené slovo,“doplňuje ředitelka umělecké školy.
Výstavbou nové budovy ZUŠ se podařilo dostat všechny obory pod jednu střechu. Díky bezprostřední blízkosti základní a mateřské školy a autobusového nádraží se děti dostanou do ZUŠ bezpečněji.
Projekt byl financován Jihočeským krajem ve spolupráci s Městem Velešín.