Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.
Mladí vodní záchranáři přivezli z Mladé Boleslavi cenné kovy22. dubna 2019 08:45 / Autor: Monitor - redakce

V sobotu 13. dubna se dvanáct mladých záchranářů z oddílu mládeže Vodní záchranné služby Český Krumlov zúčastnilo tradičních závodů v bazénových záchranářských disciplínách v Mladé Boleslavi, pořádaných Oblastním spolkem ČČK Mladá Boleslav a Neratovickým plaveckým klubem. Závodů se zúčastnilo sto šedesát závodníků z deseti plaveckých a záchranářských oddílů z celé republiky. Soutěžilo se v deseti disciplínách na tratích od 25 metrů po 100 metrů, přičemž nechyběly ani technické disciplíny jako tažení modelu tonoucího, překážky na trati či plavání s ploutvemi. Z českokrumlovských záchranářů nejvíce zazářila Kristýna Kozáková, která si z mladoboleslavského bazénu odvezla celkové 1. místo ve své kategorii. Podobně úspěšní byli s druhými místy Václav Patč v individuálních disciplínách a štafeta ve složení Tomanová, Průchová, Kozáková a Šustáčková. „Dále jsme zásluhou Sabiny Sedláčkové a Venduly Šustáčkové přivezli čtvrté a páté místo. A ani ostatní závodníci nezklamali a umístili se ve svých kategoriích do osmého místa,“ informoval redakci Krumlováků instruktor oddílu mládeže Radek Toman a dodal: „Mládežníci byli rozhodně vidět a s plným nasazením reprezentovali klub VZS a město Český Krumlov. Za to jim a trenérům, kteří je připravovali, patří dík a přání dalších úspěchů.“